De Beste Platen van het Decennium (2010–2019): De Lijstjes

Hors Concours

HYPE WILLIAMS — One Nation (Hippos in Tanks 2011)

Joop de Haan

  1. Protomartyr—The Agent Intellect
  2. Black Lips—Arabia Mountain
  3. The Fresh & Only’s—Long Slow Dance
  4. Sleaford Mods—Divide and Exit
  5. Destroyer—Kaputt
  6. King Tuff—Black Moon Spell
  7. Moon Duo—Mazes
  8. Parquet Courts—Light Up Gold
  9. Natural Child—Okey Dockey
  10. Arcade Fire—The Suburbs

Arjan de Ruijter

  1. Cosmic Handshakes—In the Mist
  2. Gustavo Santaolalla—The Last of Us
  3. Sly & Robbie Meet Nils Petter Molvær feat. Eivind Aarset & Vladislav Delay—Nordub
  4. Roll The Dice—In Dust
  5. Seahawks—Invisible Sunrise
  6. C Duncan—Architect
  7. Young Marco—Bahasa
  8. Lana Del Rey—Norman Fucking Rockwell!
  9. Killing Joke—In Dub
  10. Danny Wolfers—Unfolding the Future with Amateur Space Jazz

Hans Blankendaal (luistertips)

  • The Unwinding Hours—The Unwinding Hours
  • Swans—To Be Kind
  • David Bowie—★
  • Chantal Acda—Bounce Back
  • Exit North—Book of Romance and Dust
  • Max Richter—Sleep
  • Lost In The Trees—A Church that Fits Our Needs
  • The Soft Cavalry—The Soft Cavalry
  • Anna von Hauswolff—Ceremony
  • Ryuichi Sakamoto—Async

Matthijs Kouw

  • BJ Nilsen & Stilluppsteypa—Space Finale
  • Catherine Christer Hennix—The Electric Harpsichord
  • G*Park—Sub
  • Howlround—The Ghosts of Bush
  • Jaap Vink—Jaap Vink
  • Marcus Schmickler—Palace of Marvels
  • Mark Fell & Gábor Lázár—The Neurobiology of Moral Decision Making
  • Kevin Drumm—Tannenbaum
  • Richard Maxfield—Richard Maxfield
  • The Automatics Group—Summer Mix

Bas Ickenroth

  1. YODOK III—YODOK III
  2. Dirk Serries—Microphonics XXI–XXV
  3. Max Richter—Sleep
  4. Scott Walker—Bish Bosch
  5. Shining—Blackjazz
  6. ZU—Jhator
  7. The White Birch—The Weight of Spring
  8. ÄÄNIPÄÄ—Through A Pre-Memory
  9. Run The Jewels—3
  10. Mogwai—Atomic

Sietse van Erve (Moving Furniture Records)

  • Catherine Christer Hennix—The Electric Harpsichord
  • Akira Rabelais—The Little Glass
  • Éliane Radigue—Naldjorlak I II III
  • Chora(s)san Time-Court Mirage—Live at The Grimm Museum Volume One
  • Sarah Davachi—Dominions
  • Lousie Landes Levi—From the Ming Oracle
  • Charlemagne Palestine—Strumming Music (For Piano, Harpsichord And Strings Ensemble)
  • Kassel Jaeger—Fernweh
  • Robert Curgenven—SIRÈNE
  • Bell Witch—Mirror Reaper

(Botho)straussian

  1. Joseph Hammer—I Love You, Please Love Me Too
  2. John Wiese—Deviate From Balance
  3. Mark Fell—UL8
  4. Julie Mittens — Recorded 23/24/July/2011
  5. Tyshawn Sorey—Pillars
  6. Puce Mary—The Drought
  7. Body/Head—Coming Apart
  8. Space Afrika—Somewhere Decent to Live
  9. Daniel Menche—Guts
  10. Rangers—Suburban Tours

zie hier voor meer over de nrs 1 en 10 en links naar recensies van de nrs 2, 7, 8 en 9


Martijn Busink

  • Homayoun Shajarian & Tahmoures Pournazeri—Beyond Any Form
  • The Devil’s Blood—The Thousandfold Epicentre
  • Eleanoora Rosenholm—Hyväile minua pimeä tähti
  • Myrath—Tales of the Sands
  • Catherine Christer Hennix—The Electric Harpsichord
  • Jessika Kenney & Eyvind Kang—The Face of The Earth
  • Rosalía—El Mal Querer
  • Melody’s Echo Chamber—Bon Voyage
  • Ishraqiyun (Secret Chiefs 3)—Perichoresis
  • Noname—Telephone

Jeffrey Voors

  1. David Bowie—★
  2. Circuit des Yeux—Reaching For Indigo
  3. Yo La Tengo—There’s a Riot Going On
  4. Burial—Kindred
  5. Fontaines D.C.—Dogrel
  6. Six Organs of Admittance—Ascent
  7. Emma Ruth Rundle—On Dark Horses
  8. Sturgill Simpson—Metamodern Sounds in Country Music
  9. Nadah El Shazly—Ahwar
  10. Shabazz Palaces—Black Up

Peter Meeuwsen (Puschen)

  1. Nap Eyes—Thought Rock Fish Scale
  2. Zs—New Slaves
  3. Charalambides—Exile
  4. Angel Olsen—Half Way Home
  5. Sosena Gebre Eyesus—Sosena Gebre Eyesus
  6. The Avonden—Nachtschade
  7. Lithics—Mating Surfaces
  8. Dead Neanderthals—Prime
  9. J. McFarlane’s Reality Guest—TA DA
  10. Wildbirds & Peacedrums—Rivers

Theo Ploeg (FRNKFRT)

  1. The Acid—Liminal
  2. Burial—Kindred EP
  3. King Midas Sound + Fennesz—Edition 1
  4. Rooie Waas—Nu
  5. Von Spar—Foreigner
  6. Andy Stott—Too Many Voices
  7. Juju & Jordash—Techno Primitivism
  8. Junior Boys—It’s All True
  9. Atoms for Peace—Amok
  10. Those Foreign Kids—Oh, Nothing

Gert Derkx (voorheen Opduvel)

  1. Cactus Truck—Live in USA
  2. ORE—Belatedly
  3. Dead Neanderthals—Endless Voids
  4. Mette Rasmussen, Tashi Dorji & Tyler Damon—To the Animal Kingdom
  5. Rodrigo Amado, Gonçalo Almeida & Marco Franco—The Attic
  6. Peter Evans Quintet—Ghosts
  7. MoE—Examination of the Eye of a Horse
  8. Nightslug—Loathe
  9. Susana Santos Silva—All The Rivers, Live at Panteao Nacional
  10. Colin Stetson—New History Warfare vol 2: Judges

Glenn Donaldson (43 Odes, Jewelled Antler Collective, Thuja, Blithe Sons)

  • Magik Markers—Surrender to the Fantasy
  • Pumice—Puddles
  • Richard Youngs & Raül Refree—All Hands Around the Moment
  • Blades of Joy—S/t
  • Ed Dowie—The Uncle Sold
  • Destroyer—Kaputt
  • Primitive Motion—Pulsating Time Fibre
  • Blackout Beach—Fuck Death
  • Current 93—I Am the Last of the Field that Fell (A Channel)
  • Hello Blue Roses—WZO

Frank van den Elzen (voormalig programmeur Doornroosje/Fast Forward Festival)

  1. Joshua Abrams Natural Information Society—Simultonality
  2. Steve Gunn—Time Off
  3. Michael Hurley—Blue Hills
  4. 75 Dollar Bill—I Was Real
  5. Bill Orcutt—S/t
  6. Träd, Gräs Och Stenar—Tack För Kaffet/So Long
  7. Jack Rose—Luck In The Valley
  8. Ryley Walker—Primrose Green
  9. Alexander Tucker—Don’t Look Away
  10. Ignatz—I Hate This City

Emiel Efdée

  1. Richard Skelton—Landings
  2. Deaf Center—Owl Splinters
  3. Raime—Quarter Turns Over A Living Line
  4. Lucrecia Dalt—Syzygy
  5. Andrea Belfi—Natura Morta
  6. Max Richter—Sleep
  7. Raime—Tooth
  8. Félicia Atkinson—Hand in Hand
  9. Jessica Moss—Entanglement
  10. Eleh—Living Space

Omar Muñoz Cremers (de toekomst hervonden)

  1. Rosalía—El Mal Querer
  • Ricardo Villalobos & Max Loderbauer—RE: ECM
  • The Black Dog—Music For Real Airports
  • James Holden—The Inheritors
  • Plastikman—Ex
  • The Avalanches—Wildflower
  • Aphex Twin—Syro
  • Joanna Newsom—Divers
  • GAS—Narkopop
  • Autechre—NTS Sessions

Peter Bruyn (Haarlems Dagblad, FRNKFRT, Lust For Life, GonzoCircus)

  1. Ja, Panik—DMD KIU LIDT
  2. Neil Young—Psychedelic Pill
  3. Lou Reed & Metallica—Lulu
  4. ANBB—Mimikri
  5. Jesu & Sun Kil Moon—S/t
  6. Julia Holter—Have You In My Wilderness
  7. The Avonden—Nachtschade
  8. David Bowie—★
  9. The Ex—27 Passports
  10. Moor Mother—Fetish Bones

Hein Verstappen

  1. Teho Teardo & Blixa Bargeld—Still Smiling
  2. Nick Cave & The Bad Seeds—Push The Sky Away
  3. Getatchew Mekuria & The Ex—Y’Anbessaw Tezeta
  4. Four Tet—There Is Love in You
  5. Deerhunter—Halcyon Digest
  6. Yo La Tengo—Fade
  7. Spiritualized—Sweet Heart Sweet Light
  8. The Dwarfs of East Agouza—Bes
  9. Your Old Droog—It Wasn’t Even Close
  10. Sufjan Stevens—The Age of Adz

Fons Moers (Concertzender: Popart)

  1. Nisennenmondai—N
  2. Dollboy—Ghost Stations / Geisterbahnhöfe
  3. Pye Corner Audio—Black Mill Tapes Volumes 1 & 2
  4. Raime—Quarter Turns Over A Living Line
  5. Gyratory System—New Harmony
  6. Mica Levi—Under The Skin
  7. Joyfultalk—MUUIXX
  8. A New Line (Related)—A New Line (Related)
  9. Alameda 5—Duch Tornada
  10. Forest Swords—Dagger Paths

Herman Nijhuis

  1. Peaking Lights—936
  2. David Bowie—★
  3. Pantha du Prince—Black Noise
  4. Sufjan Stevens—Carrie & Lowell
  5. PJ Harvey—Let England Shake
  6. Björk—Utopia
  7. Natalia Lafourcade—Musas
  8. LCD Soundsystem—American Dream
  9. Rosalía—El Mal Querer
  10. Low—Double Negative

Theo Tol (Crows Labyrinth)

  1. Steven Wilson—Grace For Drowning
  2. David Bowie—The Next Day
  3. Steven Wilson—Hand. Cannot. Erase.
  4. Secret Chiefs 3/Ishraqiyun—Perichoresis
  5. David Bowie—★
  6. Lydian Collective—Adventure
  7. Brian Eno—LUX
  8. Spock’s Beard—Brief Nocturnes and Dreamless Sleep
  9. Gazpacho—March of Ghosts
  10. M. Grig—Mount Carmel

Martijn Haas

  1. Benjamin Booker—S/t
  2. Jason Isbell—Something More Than Free
  3. Jon Latham—Lifers
  4. Jóhann Jóhansson—Arrival OST
  5. Circuit des Yeux—In Plain Speech
  6. Evangelista—In Animal Tongue
  7. Justin Townes Earle—Single Mothers / Absent Fathers
  8. And Also The Trees—Untangled
  9. Silver Mount Zion—Fuck Off We Pour Light on Everything
  10. Crime & the City Solution—American Twilight

Bob Rusche (Concertzender: X-Rated)

  1. Prurient—Through The Window
  2. Hecq—Mare Nostrum
  3. Phallus Dei—Black Dawn
  4. Demdike Stare—Liberation Through Hearing
  5. King Midas Sound—Solitude
  6. Formication—The Eyes Of Erodern Riviema
  7. Umwelt—Abandon In Place
  8. Hypnopazuzu—Create Christ, Sailor Boy
  9. Wolves In The Throne Room—Celestite
  10. Mohn (Wolfgang Voigt & Jörg Burger)—Mohn

JJ Meertens (voormalig Planet Trash)

  1. Royal Headache—Royal Headache
  2. David Bowie—★
  3. The Fresh & Onlys—Play It Strange
  4. Nick Cave & The Bad Seeds—Skeleton Tree
  5. Protomartyr—The Agent Intellect
  6. The Brian Jonestown Massacre—Aufheben
  7. IDLES—Joy as an Act of Resistance
  8. Tropical Fuck Storm—A Laughing Death in Meatspace
  9. The Achtungs—Full Of Hate
  10. Liars—WIXIW

Marc van der Valk

  • The Dillinger Escape Plan—Option Paralysis
  • Primus—Green Naugahyde
  • Bosnian Rainbows—Bosnian Rainbows
  • Pryapisme—Hyperblast Super Collider
  • Crystal Lake—The Sign
  • Prag—Kein Abschied
  • The Claypool Lennon Delirium—Monolith of Phobos
  • Angels Die Hard—Sundowner
  • Koenji Hyakkei—Dhorimviskha
  • Die Nerven—Fake

Harry Prenger (Zwartgoud, ThePostOnline)

  1. Low—Double Negative
  2. David Bowie—★
  3. Arctic Monkeys—Tranquility Base Hotel + Casino
  4. Hallo Venray—Show
  5. Lana Del Rey—Norman Fucking Rockwell!
  6. Wand—Ganglion Reef
  7. A Tribe Called Quest—We Got It From Here… Thank You 4 Your Service
  8. Giant Giant Sand—Tuscon
  9. Temples—Sun Structures
  10. Young Echo—Young Echo

Gert Verbeek

  • Broeder Dieleman — Gloria
  • Circuit Des Yeux — Reaching For Indigo
  • Constantine — Hades
  • Cross Record — Wabi-Sabi
  • Fire! Orchestra — Exit!
  • GAS — Rausch
  • Micachu & The Shapes and London Sinfonietta — Chopped & Screwed (At King’s Place 01–05–10)
  • Sarah Kirkland Snider — Penelope
  • Nadah El Shazly — Ahwar
  • Space Siren — If You Scream Like That Your Monkey Won’t Come

John Fell Ryan (Excepter)

  • SALEM — King Night
  • Sandwell District — Feed Forward
  • Lana Del Rey — Ultraviolence (PBR Streetgang mix)
  • The Fall — New Facts Emerge
  • HTRK — Work (Work, Work)
  • The Caretaker — Everywhere At The End Of Time
  • GAS — Narkopop
  • Mark Ernestus’ Ndagga Rhythm Force — Yermande
  • Lou Reed & Metallica — Lulu
  • Kraftwerk — 3D

Een aantal lijstjes volgen nog